Каталог статтей

Стаття: Озон в медицині.

Стаття: Озон в медицині.

Вперше озон, як антисептичний засіб був використаний під час першої світової війни. З 1935 р стали використовувати ректально введення озонокислородной суміші для лікування різних захворювань кишечника (проктит, геморой, виразковий коліт, свищі, придушення патогенних мікроорганізмів, відновлення кишкової флори). Вивчення дії озону дозволили використовувати його в хірургічній практиці при інфекційних ураженнях, лікуванні туберкульозу, пневмонії, гепатитів, герпетичної інфекції, анемії та ін. В Москві в 1992 році під керівництвом Заслуженого діяча науки РФ д.м.н. Змизговой А.В. створений «Науково-практичний центр озонотерапії», де озон використовується для лікування широкого кола захворювань.

Сьогодні озон вважається популярним і ефективним засобом знезараження води, повітря та очищення продуктів харчування. Озон пригнічує вірус, частково руйнуючи його оболонку. Припиняється процес його розмноження і порушується здатність вірусів з'єднуватися з клітинами організму. При впливі озону на мікроорганізми, в тому числі на дріжджі, локально пошкоджується їх клітинна мембрана, що призводить до їх загибелі або неможливості розмножуватися. В експериментах встановлено, що газоподібний озон вбиває практично всі види бактерій, вірусів, пліснявих і дріжджоподібних грибів і найпростіших. Озон в концентраціях від 1 до 5 мг / л протягом 4-20 хв призводить до загибелі 99,9% ешерихії коли, стрептококів, мукобактерій, філококков, кишкової і синьогнійної паличок, протея, клебсієли і ін. Насичена озоном суміш буквально спалює бактерії і грибки і чудово зупиняє кров. Її застосовують при обробці сильно інфікованих, погано гояться ран, а також при пролежнях, гангрени, опіках. Низькі концентрації діють подібно життєдайного бальзаму - сприяють загоєнню і утворенню нових клітин шкіри.

При цьому завдання озону не обмежується знищенням бактерій. У малих дозах він здатний впливати на місцевий імунітет людини, мобілізуючи клітини імунної системи - лейкоцити - на пошук і знешкодження ворогів. Завдяки озонотерапії поліпшується постачання тканин киснем. Зв'язуючись з кров'ю, активний озон спонукає клітини крові, еритроцити, виробляти спеціальний фермент, який відповідає за міцність зв'язку гемоглобіну і кисню. Завдяки ферменту "власне" кисню гемоглобін легко віддає його навколишніх тканин і вони починають краще дихати. З переходом зі убогого на посилений кисневий пайок зміцнюються і отримують нове життя тендітні капіляри. Кровопостачання тканин покращується, вони активніше відновлюються і гояться.

Концентрація 50-і частинок озону на 1,000,000,000 частинок повітря значно знижує забруднення повітря. Особливо сильний вплив виявляється на ешерихіями коли, сальмонелу, стафілокок, кандиду, аспергілліус. Озон благотворно впливає на здоров'я людей. У гірському повітрі міститься велика кількість озону. Саме там зустрічається найбільша кількість довгожителів.

У серії статей, опублікованих в 1976 р. в журналі «Природа» (орган охорони здоров'я СРСР), наводиться ряд важливих відомостей і фактів досліджень впливів озону. Зокрема, описаний експеримент, який проводився протягом 5-и місяців з двома групами людей - контрольної і тестується. Повітря в приміщенні, що тестується групи наповнювався озоном з концентрацією 15 частинок озону на 1,000,000,000 частинок повітря. Всі випробовувані відзначали гарне самопочуття, зникнення дратівливості. Медики відзначили підвищення вмісту кисню в крові, зміцнення імунної системи, нормалізацію тиску, зникнення багатьох симптомів стресу.

Концентрації озону, створювані побутовими озонаторами, пригнічують віруси і мікроорганізми, але не пошкоджують клітин організму. Здорові клітини організму людини мають природний захист від шкідливої ​​дії окислення (антиоксидантну). Інакше кажучи, дія озону вибірково по відношенню до живих організмів.

Існує Міжнародна Озонова Асоціація, яка регулярно проводить конгреси і з'їзди, присвячені використанню озону для лікування різних захворювань і профілактики виникнення захворювань.

Ефект застосування озону в медичній практиці: Озон має антибактеріальну, антивірусну дію, активізує і нормалізує ряд біохімічних процесів.

 
Ефект, одержуваний при озонотерапії, характеризується:
  • активізацією процесів детоксикації, відбувається придушення активності зовнішніх і внутрішніх токсинів;
  • активізацією процесів метаболізму (обмінних процесів);
  • посиленням мікроциркуляції (кровопостачання);
  • поліпшенням реологічних властивостей крові (кров стає рухомий);
  • поліпшенням тканинного дихання;
  • нормалізацією імунітету;
  • нормалізацією процесу перекисного окислення ліпідів (жирові обмінні процеси);
  • активізацією антиоксидантного захисту організму (відновлюється динамічна рівновага між перекисне окислення та антиоксидантної захистом);
  • зняттям запального процесу;
  • має чітко виражений знеболюючий ефект.
Цілі використання озону в медичній практиці:
  • Обробка інфікованих ран, опіків, грибкових уражень шкіри, пролежнів, погано гояться ран.
  • Використання озону як кровоспинний засіб (при високих концентраціях).
  • Як загоювального кошти - низькі концентрації.
  • В медицині використовують у вигляді газової суміші, розчиняється у фізіологічному розчині або дистильованої води, для лікування захворювань кишкового тракту, в хірургії та ін.
  • Використовується також системна озонотерапія шляхом введення озону внутрішньом'язово, внутрішньовенно та ін.
Озонотерапія успішно застосовується практично у всіх областях медицини:
  • відновлення мікрофлори кишечника;
  • відновлення моторної функції кишечника;
  • лікування серцево-судинних захворювань, артритів, артрозів;
  • лікування інфекційних захворювань, в тому числі герпесу, гепатитів;
  • радіаційні ураження;
  • гангрена;
  • шкірні захворювання та ін.
Які захворювання і як сьогодні лікують озоном?
 

Перш за все, це різні рани і пошкодження шкіри, екзема, псоріаз, незагойні виразки при атеросклерозі судин кінцівок і цукровому діабеті. Дві останні проблеми - найбільш серйозні, так як часто призводять до гангрени та ампутації. Лікування проводиться за допомогою особливих пластикових мішків або герметичних пластикових камер, куди проточним способом надходить озонокислородна суміш. У них, як у кокон, поміщається хвора частина тіла або кінцівку. Для лікування судин ніг винайдено особливу сучасне пристосування - "озонові чоботи". Озонотерапія здатна допомогти навіть тоді, коли вже не допомагають інші методи і ліки - у більшості хворих виразки затягуються в рекордні терміни. А якщо операції на судинах все ж не уникнути (вони забиті холестерином або повністю зруйнувалися через діабету), вона істотно скорочує терміни підготовки до операції і робить більш сприятливим її результат.

У гінекології озонотерапія використовується при лікуванні запальних захворювань, ерозії шийки матки, молочниці, різних інфекцій (цитомегаловірусу, герпесу, хламідіозу, трихомоніазу). У цьому випадку на допомогу лікарям найчастіше приходить озонована вода - нею зрошується запалена поверхню. Більш досконалий спосіб - проточна газація піхви озонокислородной сумішшю і мелкодісперснимі озоніди. У спеціальній установці (ультразвуковому інгалятори) з озонованою дистильованої води утворюється мелкодисперсная суспензія (туман). Вона сама по собі володіє не тільки унікальними лікувальними властивостями і енергетикою, а й здатна проникнути в усі складочки і знищити зачаїлися в них мікробів.

Озонована вода широко застосовується і в гастроентерології. Її п'ють свежеприготовленной натщесерце - при гастритах, виразковій хворобі, хронічному холециститі.
Не оминають своєю увагою цей метод і стоматологи. Він без антибіотиків дозволяє їм впоратися зі стоматитом, гінгівітом, пародонтитом. Курс лікування, як правило, становить від 3-4 до 8-10 процедур, що призначаються 1-3 рази в тиждень. Результат залежить від тяжкості захворювання та віку пацієнта. У важких випадках місцеве застосування озону поєднується з системним. Подвійний удар озоном у багато разів збільшує ефективність лікування.

Однак за своїми наслідками зовнішнє застосування озону не йде ні в яке порівняння з системним лікуванням. Фахівці називають його ще парентеральной озонотерапією. В цьому випадку озон розчиняється у фізіологічному (соляному) розчині, дистильованої воді або навіть крові хворого і потрапляє в організм за допомогою крапельниці, уколів або підшкірних ін'єкцій.
Використання системної озонотерапії допомагає боротися практично з будь-якими захворюваннями. Атеросклероз, наслідки ішемічного інсульту, вегето-судинна дистонія, мігрень, цукровий діабет - ось лише деякі з серйозних проблем, з якими безболісно і без побічних ефектів допомагає впоратися озон. І з кожним роком список цих недуг продовжує розширюватися.

Озон проявляє властивості антиоксиданту і імуномодулятора.
В основі багатьох захворювань лежать окисні реакції в організмі і пов'язане з ними утворення вільних радикалів. Окислення - це, по суті, синонім старіння. За участю кисню в клітинах постійно йдуть хімічні реакції, в результаті яких з клітин виділяються атоми водню - це і є вільні радикали. Частина з них корисна, так як допомагає організму боротися з інфекцією. Однак деякі вільні радикали починають атакувати клітини, що призводить до порушення їх функції і навіть загибелі. До 50 років 30% клітинного білка вже зруйновано через активність вільних радикалів. Озон, що складається з трьох атомів кисню, здатний зв'язувати руйнівний водень і виводити його з організму. Тим самим він продовжує клітинам життя і молодість.

Саме тому озонотерапія допомагає при атеросклерозі. При цьому захворюванні в судинах відбувається накопичення холестерину низької щільності. З нього формуються холестеринові бляшки, що заважають крові вільно бігти по судинах і часто викликають інфаркт та інсульт. Холестерин низької щільності - це окислені (видозмінені під впливом вільних радикалів) ліпіди, або жирові клітини. В здоровому вигляді ліпіди життєво необхідні організму, а в окисленому - перетворюються на запеклих ворогів. Потрапляючи в кров, озон впливає на загальний імунітет людини - змушує все його ланки працювати злагоджено.

 

В цьому і полягає імунномодулююча роль озону. Поступаючи безпосередньо в кров, озон у багато разів активніше, ніж при місцевому застосуванні, змушує клітини гемоглобіну віддавати кисень навколишніх тканин. Це підтверджують результати газового аналізу складу крові. Після процедури тиск кисню в венозної крові (коли вона вже віддала основні корисні речовини тканинам і органам) зменшується в два рази. Такого результату не вдається домогтися поки жодному ліків.
Здатність озону протистояти окисленню допомагає сьогодні при всіх системних захворюваннях, які пов'язані з порушенням загального обміну речовин в організмі. В першу чергу це будь-які проблеми серцево-судинної системи - ішемічна хвороба серця, атеросклеротичні ураження судин, гіпертонія, порушення серцевого ритму, інфекційний міокардит. Також поліпшується самопочуття хворих на цукровий діабет - рівень глюкози в крові знижується до норми.

Антибактерицидне і стимулюючий імунітет дію озону дозволяє лікувати гострі, хронічні бронхіти, пневмонію, бронхіальну астму, гінекологічні захворювання і навіть таке важке захворювання, як туберкульоз. При туберкульозі озон не підводить навіть тоді, коли мікроорганізми вже не реагують на інші ліки. Введення озоносодержащей суміші в область суглобів покращує стан хворих на артрит і артроз - разом із запаленням озон знімає біль, проявляючи властивості анестетика.
Застосовують озонотерапию і при лікуванні головного болю, мігрені, вегето-судинної дистонії, при нервових розладах і болях. Внутрішньом'язові і внутрішньовенні ін'єкції часто поєднують з акупунктурою. Уколи озонової суміші роблять в біоактивні точки, пов'язані з різними органами.

У низьких концентраціях озон здатний знижувати згортання крові. Тому під час лікування скасовуються або скорочуються препарати з подібним дією - аспірин і різні антикоагулянти.

Разом з тим властивості озону розріджувати кров має і ряд протипоказань для цього в принципі безпечного методу. Його не можна застосовувати під час менструації, після різних, в тому числі внутрішніх, кровотеч, геморагічного інсульту. Він протипоказаний при таких захворюваннях, як: тромбоцитопенія, гемофілія, а також гіпертиреоз, схильності до судом і зрідка зустрічається алергії на озон.

 
Джерело інформації: http://ozon.64z.ru/med.php





Розклад семінарів
Переглянути всі